KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15643101

nr 1564 3101

Carl Atterhult

(1905-1982), Sverige

Signerad, daterad -60, nätfiskare. Signerad. Akvarell, 19x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x52 cm

Carl Atterhult, svensk målare född 1905, död 1982 .

Utrop:

500 kr

måndag 18 september 2023
kl 19:44:51

Carl Atterhult

Läs mer om Carl Atterhult