KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15643101
nr 1564 3101
Carl Atterhult
(1905-1982), Sverige
Signerad, daterad -60, nätfiskare. Signerad. Akvarell, 19x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x52 cm
Carl Atterhult, svensk målare född 1905, död 1982 .
Utrop:
500 kr
måndag 18 september 2023
kl 19:44:51